Papier

Papier należy do surowców, które idealnie poddają się recyklingowi – z makulatury można wyprodukować wiele produktów

Makulatura stanowi 70% udziału wśród najważniejszych surowców do produkcji nowego papieru. Dziennie zużywamy znaczne ilości makulatury, które jako surowiec wtórny dla przemysłu papierowego mogą mieć duży wkład w ochronę naturalnych surowców. W bezpośrednim porównaniu z recyklingiem papieru i utylizacją papieru lub makulatury dostrzegamy obecnie bardziej korzystne rodzaje działalności i zamierzamy dopiero w roku 2016 przeprowadzić ponowną ocenę handlu makulaturą. Możemy Państwu zaoferować usługi, takie jak recykling i utylizacja papieru ewentualnie w przypadku następujących rodzajów papieru:

Zbiórka makulatury jest dla wielu przedsiębiorstw i gospodarstw domowych obowiązkowa – z tego surowca powstają w wyniku recyklingu nowe produkty.

Recykling papieru i zbiórka makulatury nie mają długiej historii. Na początku lat 80-tych rozpoczęto w Austrii pierwsze działania w zakresie zbiórki makulatury i recyklingu papieru. Inaczej niż w przypadku utylizacji papieru, a więc prostej utylizacji tego wartościowego surowca, z papieru poddanego recyklingowi powstają produkty takie jak gazety i kartony.

Jesteśmy w stanie się tym zająć

Wyroby papierowe

Cały świat utylizacji i przetwarzania surowców wtórnych pod jednym dachem

Chętnie pomożemy Państwu również w kwestii utylizacji określonych surowców wtórnych, takie jak odpady budowlane, wióry aluminiowe lub śmieci wielkogabarytowe. Prosimy o bezpośredni kontakt z naszym zespołem – cieszymy się, że będziemy mogli Państwu doradzić.